Skip to Main Content
Mobile Menu

Organizational Structure

Director

Luke Jones

  • Administrative Assistant – Jane Curtis
  • Business Manager – Christy Colucci
    • Accounts Payable – Vacant
    • Accounts Receivable – Angelica Boyer
    • HR/Payroll/Travel – Collyn Halsted
  • Assistant Director Living Learning Programs – Kristin Olson
    • Faculty in Residence, Arts & Sciences – Dylan Mikesell
    • Faculty in Residence, Arts & Sciences – Rebecca Robideaux Tiedge
    • Faculty in Residence, College of Business and Economics –  Eric Gooden
    • Faculty in Residence, STEM Education – Matt Wigglesworth
    • Faculty in Residence, Engineering – Krishna Pakala
    • Faculty in Residence, Health Professions – Caile Spear
    • Faculty in Residence, Leadership and Engagement – Andy Giacomazzi
    • Faculty in Residence, Bronco Fit – Nicky O’Reilly
    • Graduate Assistant for LLP’s – Kathleen Jawish
    • Student Program Coordinator – Kim Tucker
  • Assistant Director for Community Standards – Taylor Tackett
    • Lincoln Townhomes Resident Director – Zack Eckerdt
    • University Square Resident Director – Dustin Hunt
    • Towers Resident Director – Jeremy Harper
    • Driscoll, Keiser, Morrison Resident Director – Alec Santos
      • Taylor Graduate Resident Director – Poe Joya
    • University Suites Resident Director – Jonece Tallant
    • Chaffee Resident Director – Sam Harwood
    • Sawtooth Resident Director – Jordan Carey
    • Honors College Resident Director – Jeremy Harper
    • Coordinator for Residential Leadership – Evan Oglevie
      • Student Program Coordinators – RHA/NRHH
    • Coordinator for Summer Conferences and Conduct – Amy Soutar
  • Associate Director of Housing Operations – Dan Hammerquist
    • Manager for Apts, Conference and Guest Housing – Shannon Davidson
    • Apartment Coordinator – Dan Brock
      • Conference and Guest Housing Specialist – Amy Soutar
      • Conference Student Staff
    • Information Technology – Charlie Teater
    • Assignments Coordinator – JT Cole
      • Student Assignment Staff
    • Records Specialist – Vacant
    • Customer Service Representative – Brandy Steele
      • Student Desk Staff
    • Student Affairs Marketing Liaison
      • Student Marketing Assistants
  • Assistant Director of Facilities – Kevin Israel
    • Custodial/Maintenance Superintendent – Mark Redmon
      • Senior Maintenance Craftsperson – Gene Conyers
      • Senior Maintenance Craftsperson – Scotty Draine
      • Senior Maintenance Craftsperson – Tobias Looser
      • Senior Maintenance Craftsperson – Kevin Rigsby
      • Senior Maintenance Craftsperson – Don Thorndyke
      • Senior Maintenance Craftsperson – Chad Smith
      • Painter – Elvis Trochez
      • Student Maintenance Staff
    • Custodial Foreperson – Maria Vasquez
    • Custodial Foreperson – Vacant
      • Custodian – James Jourdan
      • Custodian – Landa Rios
      • Custodian – Tyler Bacon
      • Custodian – Dana Barthel
      • Custodian – Chris Dennis
      • Custodian – Travis Soden
      • Custodian – Stacy Shaul
      • Custodian – Ronda Kobes
      • Custodian – Dallas Selig
      • Custodian – Timothy Texeira